0

LIGA ŠAMPIONA: Ronaldo obarao rekorde, preokreti mančesterskih timova (VIDEO)

Objavljeno: 30.09.15 u 22:38

U večernjem terminu odigrano je preostalih sedam utakmica 2. kola Lige šampiona, a više bodova osvojile su gostujuće ekipe koje su zabeležile čak četiri pobede.

U grupi A Pari Sen Žermen je u Ljvovu pobedu protiv Šahtjora obezbedio već u prvih 45 minuta, a trijumf Parižana mogao je da bude i ubedljiviji od 3:0 da su iskoristili makar polovinu šansi koje se ubrajaju u stoodstotne.

(Izvor: Rutube/GOALTIME – время смотреть футбол!)

Realu su golovi Kristijana Ronalda doneli pobedu protiv Malmea od 2:0. Portugalac je najpre došao do 500. pogotka u karijeri odnosno 322. u dresu Reala tj, da bi u samoj završnici stigao i do 323. čime se izjednačio sa legendarnim Raulom Gonzalesom.

(Izvor: Rutube/Если болеть, то только футболом.)

CSKA je u prvom poluvremenu jednostavno razbio goste iz Ajndhovena, vodio je 3:0, mogao je i ubedljivije da je Dumbija iskoristio drugi penal. I kada se učinilo da će „armejci“ predvođeni odličnim Zoranom Tošićem lako doći do pobede Lestijen je sa dva pogotka u periodu od 60. do 68. minuta vratio neizvesnot, ali gosti nisu imali snage i znanja za potpuni preokret.

U drugom meču grupe B Mančester Junajted je napravio preokret protiv Volfzburga koji je ranim golom Kaliđurija posle greške odbrane domaćina poveo sa 1:0, ali je Huan Mata bio kreator preokreta pošto je najpre izjednačio golom iz penala, da bi potom vrhunskom asistencijom jednostavno primorao Smolinga da postigne drugi gol za „crvene đavole“.

(Izvor: Rutube/Футболонлайн.net)

U C grupi ranije tokom dana Astana i Galatasaraj su podelili bodove odigravši 1:1, da bi večeras Benfika napravila jedno od većih iznenađenja posšo je savladala Atletiko u Madridu. Povele su „jorgandžije“ golom Koree, ali je njihova prednost trajala samo 14 minuta pošto je Gaitan u 37. minutu izjednačio. Za potpuni preokret pobrinuo se Guedeš koji je u 51. minutu odlično realizovao kontru gostiju.

Juventus je golovima u samoj završnici oba poluvremena savladao Sevilju. Prvi gol je bio delo mladog Morate, da bi u 87. minutu Zaza stavio tačku na meč u Torinu.

Najzanimljiviji meč odigran je u Menhengladbahu gde je domaćin dominirao, promašio penal u prvom poluvremenu, poveo ipak sa 1:0, da bi na kraju ostao praznih šaka. Najpre je Otamendi poravnao na 1:1, da bi Aguero u 90. minutu golom iz penala doneo trijumf Englezima. I jedan i drugi tim su se propisno ispromašivali i lako je mogao da dođe bilo koji od tri moguća ishoda.

(Izvor: Rutube/Life-Sport – Обзоры футбольных матчей)