0

PREMIJER LIGA: Mitrov Njukasl ispustio pobedu protiv Čelsija (VIDEO)

Objavljeno: 26.09.15 u 20:50

Njukasl je u derbiju 7. kola Premijer lige vodio sa 2:0 protiv Čelsija, ali su „plavci“ stigli do boda 2:2.

„Svrake“ su mogle do prve pobede u novoj sezoni, ali se četa Žozea Murinja na volšeban način vratila i na severu Engleske osvojila bod. Gosti su prvi pripretili, ali je pokušaj Remija završio pored gola. Njukasl je prvu priliku stvorio u 28. minutu kada je pokušao Janmat, ali je Begović intervenisao. Domaćin je do vođstva stigao u 42. minutu kada je Anita uposlio Pereza, a ovaj između dva čuvara sa nešto više od pet metara postigao gol – 1:0.

Pravi šok za izabranike Žozea Murinja je usledio u 60. minutu. Perez je izveo korner, a sam kao duh Vajnaldum je sa peterca glavom loptu poslao u mrežu. Od samog početka u timu Njukasla je igrao Aleksandar Mitrović, te se činilo da će slaviti u dvoboju sa reprezentativnim drugarima Bransilavom Ivanovićem i Nemanjom Matićem, ipak…

Azar je u 79. minutu driblao, na nekih 22 metra od gola je uposlio Ramiresa, a ovaj je „bombom“ skinuo paučinu sa mreže. Navijači „svraka“ su se ponadali da njihov tim 11 minuta može da sačuva prednost, ali je Viljam u 86. minutu Čelsiju doneo bod. Brazilac je izveo slobodan udaraca, malo iskosa sa leve strane i prevario Krula, kao Rajkovića pre desetak dana. Na kraju konačnih 2:2 u ničiju korist.

(Izvor: RuTube)