0

PRIMERA: Neumorni Benzema povukao Real do liderskog mesta na tabeli (VIDEO)

Objavljeno: 23.09.15 u 22:58

Izuzetno tešku, ali veoma važnu pobedu, posle kiksa Barselone, ostvario je Real Madrid na gostovanju Atletik Bilbau 1:2(0:1).

Posle neočekivanog i više nego ubedljivog poraza Barselone od Selte, fudbaleri Real Madrida imali su dodatan motiv da se protiv Atletik Bilbaa izbore za trijumf koji bi im doneo lidersko mesto na tabeli Primere.

I uspeli su. Najviše zahvaljujući maestralnom Karimu Benzemi koji je svoju fantastičnu formu od početka sezone potvrdio i večeras. U 19. minutu je postigao gol, istina posle velike greške odbrane Bilbaa, kojim je Real stekao prednost i pravo na značajno mirniji nastavak meča, bez jurnjave ka golu protivnika.

Međutim, uporni i vrlo kvalitetni Bilbao, koji sećamo se svi je razbio Barselonu u Superkupu panije sa 4:0, se nije predavao protiv Madriđana. Sabin je posle dobre akcije i centaršuta Susaete precizno glavom gađao i pogodio dalji ugao gola Navasa za izjednačenje i erupciju oduševljenja na ‘San Mamesu’.

Ali, ponovo se pojavio Benzema. Francuz je dozvolio domaćima svega tri minuta vremena za radovanje, da bi onda još jednom zatresao mrežu Atletik Bilbaa i, ispostavilo se, postavio konačnih 2:1 za Real.