FOTO STARSPORT:

BUNDESLIGA: Dortmundu derbi kola, Partizanov rival u LE ostvario prvu pobedu (VIDEO)

Objavljeno: 20.09.15 u 19:28

Pobedama Augzburga nad Hanoverom, odnosno, Borusije iz Dortmunda nad Bajer Leverkuzenom završeno je peto kolo nemačke Bundeslige.

Derbi petog kola Bundeslige definitivno bio je meč između Borusije iz Dortmunda i Bajer Leverkuzena. Ovog puta je prednost domaćeg terena bila presudna, pošto su ‘Milioneri već posle 19. minuta došli do vođstva. Strelac je bio Hofman na asistenciju Šinjija Kagave.

Prednost je duplirao asistent kod prvog gola Kagava u 58. da bi konačan rezultat u 73. minutu postavio Obamejang golom iz jedanaesterca.

Dortmundu je ovo peta pobeda iz isto toliko odigranih utakmica, pa uz Bajern Minhen jedini ima maksimalan učinak u prvenstvu.

U drugom susretu, Augzburg je ugostio Hanover i došao do prve pobede u Bundesligi. posle lošeg starta sezone, rival Partizana u grupnoj fazi Lige Evrope je sa 2:0 slavio golovima Ešvajna i Verhaga iz penala. Oba gola na meču postignuta su u razmaku od samo tri minuta, od 29. do 32., kada je Augzburg u velikom naletu slomio protivnika.