0

BUNDESLIGA: Siromašno u Nemačkoj, Bajern nastavio po starom (VIDEO)

Objavljeno: 19.09.15 u 17:30

Navikli smo od Nemaca na „vatromet golova“, ali je u petom kolu na istom broju utakmica postignuto svega sedam pogodaka.

Najefikasniji po navici je bio Bajern. Bavarci su gostovali Dramštadu i slavili sa 3:0 čime su stigli i do petog trijumfa u Bundesligi. Mučila se četa Pepa Gvardiole, domaćin je bio bolji 20 minuta, a onda je Vidal doneo preokret. Alaba je dodao loptu do Čileanca, a ovaj sa 20 metara poslao „bombu“ u gol Dramštada – 0:1. Bajern je posao završio u periodu od 62. do 63. minuta. Rode je prvo uposlio mladog 19-godišnjeg Komana koji je povisio na 2:0, da bi minut kasnije konačnih 3:0 postavio Rode.

(Izvor: RuTube)

„Vukovi“ su takođe pobedili. U gradu „golfa“ pala je Herta 2:0. Volfsburg je poveo golom Dosta, posle sjajne asistencije Kaliđurija. Konačnih 2:0 postavio je isti igrač u 88. minutu, ovoga puta iz penala. Keln je učesnika Lige šampiona Menhengladbah prikovao za dno tabele pobedivši 1:0. Strelac gola u 64. minutu bio je Modeste, a 45. minuta za „jarčeve“ je odigrao Miloš Jojić.