0

LIGA ŠAMPIONA: Čelsi napunio mrežu Rajkovića, remi Rome i Barselone, šok u Zagrebu (VIDEO)

Objavljeno: 16.09.15 u 22:50

Šampion Evrope Barselona remizirala je u prvom kolu E grupe protiv Rome u Rimu 1:1, dok je ranjeni Čelsi do vrha napunio mrežu našeg golmana Rajkovića i trenera Jokanovića – 4:0.

„Vučica“ je uspela da zaustavi Mesija, Nejmara i Suareza. Roma je na svom Olimpiku igrala 1:1 sa moćnom Barselonom. Mesi je prvi zapretio golmanu Ščešnjem, ali je lopta završila preko prečke. Inicijativa se Kataloncima ispaltila u 21. minutu kada je Rakitić ubacio loptu u peterac, a Suarez, čini se, iz ofsajda pogodio mrežu. Ipak, nije dugo trebalo Romi da stigne do izjednačenja. Florenci je u 31. minutu matirao Ter Štegena i to na nesvakidašnji način.

U drugom poluvrmenu Barselona je napadala, već u 48. minutu Mesije imao šansu, ali bez promene rezultata. Najveću šansu Argentinac je imao u 78. minutu, ali je umesto mreže zatresao prečku. Mogla je Barsa u poslednjim sekundama do tri boda, ali su Alba i Roberto bili neprecizni.

(Izvor: RuTube)

Čelsi je na svom terenu samleo Makabi. Crno veče imao je naš najtalentovaniji golman Rajković. „Plavci“ su bez Ivanovića i Matića u timu već u 5. minutu imali penal, skrivio ga je bivši čuvar mreže Crvene zvezde, ali je Azar promašio najstrožu kaznu. Ipak, u 15. minutu Viljam je izveo slobodan udarac sa 35 metara, Rajković se loše postavio – 1:0. Čelsi je prednost udvostručio u nadoknadi vremena prvog dela igre, kada je drugi penal iskoristio Oskar. Mrežu Makabija, koji sa klupe vodi Slaviša Jokanović, do vrha su napunili Dijego Košta evrogolom i Fabregas.

Najveće iznenađenje prvog kola priredio je u F grupi Dinamo iz Zagreba koji je sa 2:1 na Maksimiru savladao Arsenal. „Modri“ su poveli preko Pivarića u 24. minutu, Žiru je u 40. zaradio drugi žuti karton, a Fernandeš je u 58. minutu povisio na 2:0. Konačnih 2:1 postavio je Volkot u 79. minutu.