0
Vremeplov

VREMEPLOV: Evrogol Luisa Figa kao najava preokreta Portugalaca protiv Engleske na EP 2000 (VIDEO)

Objavljeno: 15.09.15 u 17:13

Jedna od najuzbudljivijih utakmica sa Evropskog prvenstva u Belgiji i Holandiji odigrana je u grupi A.

Igralo se prvo kolo takmičenja po grupama, 12. juna, 2000. na „Filips“ stadionu u Ajndhovenu, igrali su Engleska i Portugal.

Portugal - Engleska

Nakon 18 minuta igre, Englezi su golovima Pola Skolsa i Stiva MekManamana vodili rezultatom 2:0. Zatim je usledio ekspresni povratak Portugalaca.

Sve je krenulo u 22. minutu meča, eurogolom Luiša Figa, da bi potom Žoa Pinto maestralnim golom glavom i na kraju Nunjo Gomeš napravili totalni preokret, i ispostaviće se kasnije bili veoma kobni za Engleze, jer ih je ovaj poraz i te kako koštao prolaska u osminu finala.

Za igrača meča proglašen je Luiš Figo. Portugal je na EP 2000 dogurala do polufinala, gde su zaustavljeni, od u to vreme aktuelnog Svetskog šampiona Francuske, koja će na kraju i osvojiti ovo prvenstvo.

Piše: Marko Plavšić, saradnik HotSporta