2
Vremeplov

VREMEPLOV: Najlepši gol ‘Old Firm’ derbija u režiji – Šunsuke Nakamure! (VIDEO)

Objavljeno: 14.09.15 u 19:53

Derbi Glazgova 2008. godine ostao je upamćen po jednom od najlepših golova škotskog fudbala.

Na „Seltik parku“, 16. aprila, pomenute godine, odigrana je veoma uzbudljiva utakmica između Seltika i Rendžersa. Crveni karton za goste, neiskorišćen penal domaćih, gol Jana Venegora of Heselinka u 90. minutu doneo je pobedu Seltiku (2:1).

Međutim, utakmicu je obeležio 20. minut i remek delo japanca Šunsukea Nakamure.

Nakamura je sa Seltikom osvajao škotsko prvenstvo tri godine za redom (2006, 2007, 2008.) Svojim golom 2007. godine u grupnoj fazi Lige šampiona protiv Mančester Junajteda odveo je svoju ekipu u osminu finala, po prvi put u istoriji kluba. Iste godine proglašen je za Seltikovog igrača godine.

Piše: Marko Plavšić, saradnik HotSporta