0

SERIJA A: Verona ispustila pobedu nad Torinom (VIDEO)

Objavljeno: 13.09.15 u 14:35

U premijernom meču nedeljnog programa Serije A, Verona je na svom terenu remizirala sa Torinom 2:2 (0:0), iako je dva puta vodila.

Domaćin je bio daleko bolji rival, pogotovo u prvih 45 minuta. Već na startu Markez je promašio dve idealne šanse, oba puta je šutirao glavom, ali neprecizno. Najveću šansu u prvom poluvrmenu propustio je Pisano čiji su šut blokirali defanzivci Torina. Drugih 45 minuta je donelo pravi vatromet.

Janson je u 48. minutu oborio jednog fudbalera Verone u kaznenom prostoru, a sudija je pokazao na penal. Precizan izvođač bio je legendarni napadač Toni. Domaćin se povukao posle gola, što je Torino iskoristio. Baseli je u 66. minutu „pokupio“ jedan odbitak i pogodio nebranjenu mrežu gola Rafaela. Trener Verone bacio je sve karte u napad, na teren je uveo Boška Jankovića i to se isplatilo u 71. minutu. Vivijano je izveo slobodan udarac, Gomez je skočio i glavom postigao gol za 2:1. Radost navijača na Bentegodiju nije dugo trajala, pošto je samo dva minuta kasnije Akah pogodio za 2:2, ispostaviće se konačnih.

(Izvor: YouTube/aydam-esl)

U timu Verone posednjih 25 minuta igrao je Boško Janković, dok sa druge strane nije bilo Nikole Maksimovića koji će zbog povrede pauzirati nekoliko meseci.