0

KVALIFIKACIJE ZA EP: Portugalci u 92. minutu utišali Elbasan, ‘orlovi’ bi mogli Albaniji da pokvare planove (VIDEO)

Objavljeno: 07.09.15 u 23:25

Portugalija je golom Velosa u 92. minutu savladala Albaniju u gostima 1:0 i tako im pokvarila planove o odlasku na Evropsko prvenstvo.

Remi Danske u Jermeniji 0:0 dao je šansu Albaniji da pozitivnim rezultatom protiv Portugalije se domogne drugog mesta u I grupi. Ipak, radost im je u 92. minutu pokvario Migel Veloso. Kvarežma je izveo korner, a vezista je glavom loptu zakucao pod prečku gola Beriše. Meč u Elbasanu je obeležila loša igra dva tima, bez velikog broja šansi. Sada bi Srbija mogla u slučaju pobede ili nerešenog ishoda za mesec dana u Elbasanu da Albaniju pošalje u baraž za EP.

(Izvor: RuTube)

Najzanimljiviji meč večeri odigran je u Glazgovu gde je Škotska dočekala svetskog šampiona Nemačku. Nemci su poveli u 18. minutu golom Milera, ali je deset minuta kasnije Humels autogolom poravnao na 1:1. Šest minuta kasnije Miler je ponovo obradovao navijače „pancera“, ali se na poluvreme otišlo rezultatom 2:2 golom Mekartura u 43. minutu. Pobedu Nemačkoj u 54. minutu je doneo Gundogan golom posle asistencije junala meča Milera. U istoj grupi Poljska je demolirala Gibraltar 8:1, dok je Republika Irska sa minimalnih 1:0 savladala Gruziju i ova tri tima će se boriti za plasman u Francusku, to jest za baraž.