0

SERIJA A: Janković strelac protiv ‘vučice’, Florenci sprečio poraz Rimljana (VIDEO)

Objavljeno: 22.08.15 u 20:25

Na otvaranju nove sezone u Seriji A Verona je na svom terenu igrala 1:1 (0:0) protiv favorita Rome.

„Vučica“ je na Bentegodi stigla kao jedan od favorita za titulu, ali se fudbaleri Verone nisu uplašili. Roma je pretila u prvom poluvrmenu preko Džeka u 32. i 40. minutu, ali nije mogla do gola. Verona je zaigrala tek u drugom poluvrmenu, prvi je pokušao Halfredson, ali je Ščešni dobro intervenisao.

Polajk nije uspeo da sačuva gol u 61. minutu kada je Halfredson centrirao, a Boško Janković sa pet metara pogodio mrežu. Ipak, Roma se nije predavala i već posle pet minuta je stigla do izjednačenja. Džeko je dodao loptu Florenciju, a ovaj sa 20 metara šutirao precizno i neodbranjivo. „Vučica“ je od tog momenta zaigrala mnogo ofanzivnije, prvo je pokušao Džeko u 68. minutu, a potom i drugi Bosanac Pjanić u 77. i 89. minutu, ali lopta nije htela u gol.

(Izvor: RuTube)

Roma je zaslužila pobedu nad Veronom, ali je Fortuna bila na sreći domaćina koji je osvojio veoma vredan bod.