0

SL: Javor lider na tabeli, Metalac odoleo kraj Jošanice

Objavljeno: 12.08.15 u 23:54

Posle nekompletnog odigranog petog kola prvoplasirani tim Superlige Srbije je Javor koji je kraj Morave savladao Borac iz Čačka 1:0 (0:0).

Ljuljaj Javore se ponovo peva u Ivanjici. Tim iz kraja poznatog po ukusnom krompiru savladao je u regionalnom derbiju Borac u Čačku sa 1:0. Gol odluke postigao je Josović u 48. minutu, čime su Ivanjičani bar na 24 časa zauzeli prvo mesto na tabeli.

Sjajan fudbal viđen je u gradu kraj Jošanice gde su Novi Pazar i Metalac remizirali 2:2 (1:1). Meč je kasnio više od sat vremena zbog kvara na refkektorima, a pauza je izgleda više prijača gostima. Oni su poveli golom Merdovića u 18. minutu, ali je domaćinu izjednačenje doneo Radivojević u 20. minutu. Novi Pazar je uspeo da preokrene preko Pavlovića u 66. minutu, ali je Milovanović devet minuta pre kraja gostima iz Gornjeg Milanovca doneo bod.

Do podele bodova došlo je u Nišu gde su Radnički i Voždovac igrali 0:0.