0

SP U VATERPOLU: Hrvatska prvi finalista

Objavljeno: 06.08.15 u 20:52

Vaterpolo reprezentacija Hrvatske prvi je finalista Svetskog prvenstva koje se održava u Kazanju pošto je u polufinalu tek posle boljeg izvođenja peteraca savladala Grčku sa 15:13 (3:1, 2:3, 3:2, 2:4, 5:3).

Hrvati su od samog početka meča nametnuli svoj ritam i gotovo sve vreme su imali gol ili dva viška, da bi Grci strpljivom igrom u poslednjem minutu prvi put doškli do izjednačenja. Uspeli su Heleni da odbrane poslednji napad „barakuda“ i tako izbore peterce.

Međutim, Hrvati su bili nepogrešivi, a njihov golman je uspeo da odbrani jedan udarac sa pet metara i tako donese pobedu svom timu.

Hrvatska je uz obezbeđenu medalju došla i do olimpijske vize pošto sa ovog takmičenja u Rio idu samo finalisti, odnosno ukoliko do borbe za zlato dođe i Srbija onda i trećeplasirani tim sa Svetskog prvenstva.

U drugom polufinalu sa početkom od 21.00 (ili koji minut kasnije) sastaju se Srbija i Italija.