0

SP, KAZANJ: Britanskoj miks štafeti zlato uz svetski rekord

Objavljeno: 05.08.15 u 21:22

Britanska miks štafeta u plivanju na 4×100 metara mešovitim stilom osvojila je danas zlatnu medalju na prvenstvu sveta u Kazanju oborivši svetski rekord.

Britanci su u finalnoj trci postigli rezultat 3:41.71 minuta i to je bilo treće obaranje rekorda u toj disciplii tokom dana, nakon što su prethodno rekordna vremena isplivale miks štafete Rusije i SAD.

Takmičenje miks štafeta održano je prvi put na svetskom prvenstvu, ali ta disciplina nije na olimpijskom programu.

Amerikanka Kejti Ledecki trijumfovala je na 200 metara slobodno i osvojila treću zlatnu medalju na šampionatu u Kazanju.

Reprezentativac Srbije Čaba Silađi zauzeo je 8. mesto u finalu na 50 metara prsnim stilom u vremenu 27.45 sekundi.