0

KVALIFIKACIJE ZA LŠ: Potpuna ludnica u Norveškoj, APOEL se provukao, gol Gudelja nedovoljan Ajaksu (VIDEO)

Objavljeno: 04.08.15 u 23:15

Poznata su četiri tima učesnika plej-ofa kvalifikacija za Ligu šampiona, a to su posle veoma neizvesnih duela APOEL, Dinamo Zagreb i bečki Rapid, dok je Monako još jednom ubedljivom pobedom potvrdio prolaz u narednu fazu.

Iako je na nekoliko stadiona bilo veoma zanimljivo, najviše pažnje evropske fudbalske javnosti privukao je duel između norveškog Moldea i zagrebačkog Dinama. Iako je delovalo da će ovo biti ubedljiv trijumf hrvatskog šampiona posle početnih 0:3 i to u Norveškoj, Molde se potrudio da završnicu dovede do usijanja.

Treba reći da je Molde utakmicu otvorio promašenim jedanaestercem u šestom minutu, a u završnici prvog poluvremena posle prekršaja golmana Dinama Eduarda još jedan udarac sa 11 metara nisu iskoristili domaći.

Molde je dobio i treći penal koji su konačno uspeli da iskoriste u 53. minutu. Od 72. su igrali sa igračem više, a samo tri minuta kasnije bilo je 3:3, golom Kamare, ali Norvežani nisu imali snage za novi preokret i Dinamo je prošao u plej-of.

(youtube / Live Goals HD)

Vrlo zanimljivo je bilo i na Kipru gde je Mitjiland poveo na početku meča i imao čitav meč da još jednim golom neutrališe 1:2 iz prvog duela u Danskoj, ali se šampion Kipra provukao i plasirao u narednu fazu.

Šta tek reći za duel u Amsterdamu gde je Rapid napravio sanzaciju eliminacijom slavnog Ajaksa. U prvom meču u Beču bilo je 2:2, ali su austrijanci sa 0:2 na poluvremenu sve preokrenuli u svoju korist. Milik i Gudelj svojim prvencem su na 15 minuta pre kraja poravnali rezultat i najavili produžetke, ali je Šaub svojim drugom golom odveo Rapid u plej-of, rastuživši Amsterdam arenu.