0
ATP

VIMBLDON: Đoković rutinski protiv Kolšrajbera, problem pravili – vrapci! (VIDEO)

Objavljeno: 29.06.15 u 16:42

Nole je uspešno počeo odbranu titule na Vimbldonu. Prvi reket planete Novak Đoković savladao je Filipa Kolšrajbera sa 3:0 u setovima (6:4, 6:4, 6:4). Rival našem asu u drugom kolu biće bolji iz duela Jarko NijminenLejton Hjuit.

Po jedan brejk viđen je u sva tri seta, sasvim dovoljno za rutinsku pobedu Srbina. U prvom je rivala ‘brejknuo’ u desetom gemu, problem u tom delu igre pravili su vrapci zbog čega je i prekidan meč.

Ista priča viđena je i u drugom setu. Početak trećeg seta je bio nešto zanimljiviji, pošto je Kolšrajber izjednačio na 3:3, a Đoković je poveo sa 3:1 prethodno. Ipak, uprkos greškama sa obe starane, bolje se snaašo Novak i set priveo kraju u svoju korist. Dobro je ga više nisu ometali vrapci…