0

KOPA AMERIKA: Peruanci plasman u polufinale i het-trik Gerera (VIDEO)

Objavljeno: 26.06.15 u 08:32

Fudbalska reprezentacija Perua pobedila je Boliviju sa 3:1 i na taj način se plasirala u polufinale Kopa Amerike.

Sjajni centarfor Peruanaca, Paolo Gerero, postigao je het-trik kojim je svojoj selekciji trasirao put velikog uspeha.

Selektor Perua Rikardo Gareka bio je prinuđen da brani svog napadača Gerera koji se naša na meti kritika pošto je od 2012. godine bio postigao tek dva gola za dres s državnim grbom.

Na kraju, poverenje mu se isplatilo.

Gerero je dokazao svoju vrednost, pošto je postigao drugi het-trik na Kopa Americi, golove kojima je njegova selekcija stigla do same završnice u kojoj će se susresti s domaćinom, Čileom.

Marselo Martins Moreno postigao je jedini gol za Boliviju sa bele tačke, ali je to bilo sve što je njegov tim uspeo da napravi u ovom duelu.

Napadač Flamenga i Perua, golove je postigao 20., 23. i 75. minutu susreta, dok je Moreno postigao utešni gol u 84. minutu meča. Inače, prvi het-trik na Prvenstvima Južne Amerike Gerero je postigao još pre četiri godine.

(youtube: Copa America 2015)