0
Košarka

PLEJ-OF NEMAČKE: Pešićeva srpska kolonija odvela finalnu seriju u majstoricu

Objavljeno: 17.06.15 u 23:57

Košarkaši Bajern Minhena slavili su u četvrtoj utakmici finalne serije nemačkog prvenstva protiv Brose Basketa sa 83:73 (20:19, 25:15, 20:17, 18:22) i tako izjednačili u seriji na 2:2 u pobedama.

Tim koji sa klupe predvodi srpski stručnjak Svetislav Pešić, a sa terena Vasilije Micić, Vladimir Štimac i Duško Savanović uspeli su da odvedu finalnu seriju u majstoricu, pošto su od samog starta četvrte utakmice imali kontrolu rezultata.

Ključnu prednost stekli su već u drugoj četvrtini, nakon čega su u drugom poluvremenu rutinski održavali vođstvo i slavili drugu pobedu u seriji.

Među Bavarcima najbolji je bio Bris Tejlor sa 22 poena, a isto toliko dao je i Strelnieks kod gostiju. Vasilije Micić je bio treći strelac sa 12 poena, Duško Savanović je dodao devet, a Vladimir Štimac sedam poena.