0

KVALIFIKACIJE ZA EP: Nemačka demolirala Gibraltar, Farani ponovo pobedili Grke (VIDEO)

Objavljeno: 13.06.15 u 23:33

Svetski šampion Nemačka je demolirao u D grupi kvalifikacija za EP Gibraltar u gostima sa 8:0, dok su se Grci u F grupi ponovo obrukali posle poraza od Farskih Ostrva 2:1.

Svetski prvak je na gostovanju slabašnom Gibraltaru nastavio poteru za sjajnim Poljacima. Nisu Nemci imali milosti, već su do vrha napunili mrežu najmlađeg člana UEFA.

Iako je kapiten Bastijan Švajnštajger promašio penal, Andre Širle se do kraja prvog poluvremena pobrinuo za vođstvo, a u nastavku je usledila prava kanonada. Krilni napadač Volfzburga je još dva puta zatresao mrežu, kao i Maks Kruze, a po jednom su se u strelce upisali Ilkaj Gundogan i Karim Belarabi za ubedljvih 7:0.

Fudbaleri sa Farskih Ostrva kao da su se pretplatili da pobeđuju Grčku, što su učinili na gostovanju u novembru prošle godine (1:0), a sada su na svom terenu priredili još jednu senzaciju i slavili sa 2:1.

Junaci „ribara“ su Hanson i Olsen, dok su „heleni“ tek toliko ublažili poraz preko Papastatopulosa.