0
Košarka

EUROBASKET (žene): Srpska lekcija Hrvaticama

Objavljeno: 13.06.15 u 21:42

U drugom meču na Evropskom prvenstvu za žene u okviru C grupe Srbija je savladala Hrvatsku 89:72 (19:20, 25:20, 26:17, 19:15).

Izabranice Marine Maljković odigrale su kvalitetnu utakmicu, pogotovo u drugom poluvremenu kada „komšijke“ nisu imale nikakve šanse. Hrvatice su se dobro držale u prvom poluvremenu, pre svega u prvoj četvrtini koju su rešile u svoju korist 20:19. Ipak, Srpkinje su zaigrale dosta bolje u nastavku, napravile preokret do kraja poluvrmena, a potom je razlika rasla iz minuta u minut, do konačnih „+17“ – 89:72.

Briljirala je Milovanović sa 18 poena, Jovanović je ubacila deset, a Petrović devet koševa. Sa druge strane Borović je ubacila 17 poena, Mažić 16, a Ciglar 11 poena.

Srbija sledeći meč igra u nedelju od 16.30 protiv selekcije Velike Britanije.