0

EURO, KVALIFIKACIJE: Ronaldo granatirao Jermene, podela bodova u ostrvskom derbiju (VIDEO)

Objavljeno: 13.06.15 u 20:15

U mečevima kvalifikacija za EURO 2016. godine od 18 časova odigrana su četiri duela, a najzanimljiviji je bio meč u Jerevanu između Jermenije i Portugala.

Počelo je na fenomenalan način, pošto su domaći poveli u 14. minutu fenomenalnim pogotkom o kojem smo vam već pisali. Međutim, Portugal je izjednačio u 28. minutu i to iz potpuno opravdanog jedanaesterca, precizan sa bele tačke bio je Kristijano Ronaldo.

Munjevitom reakcijom je iskoristio grešku odbrane Jermenije i posrigao svoj drugi pogodak, da bi tačku na sudbinu selekcije sa Kavkaza stavio spektakularnim pogotkom sa 20 metara.

Uspeli su Jermeni da smanje prednost Portugalaca pošto je Mkojan pokupio otpadak posle slabe intervencije portugalskog golmana, ali to je bilo sve od domaćeg tima. Nije im pomogla ni činjenica da su poslednjih pola sata igre imali igrača više pošto je isključen Tijago

(youtube / Copa America Chile 2015)

U preostalim duelima, koji našoj publici nisu bili toliko interesantni, Irska je remizirala sa Škotskom 1:1, a Valters je bio precizan za Irce, a O’Šea je autogolom ‘doneo dob’ Škotima. Mađari su pogotkom Stibera u 82. minutu slavili u Finskoj, dok je Poljska pregazila Gruziju sa 4:0.