0

EVROPSKE IGRE: Vaterpolistikinje ubedljivo poražene

Objavljeno: 12.06.15 u 15:18

Ženska vaterpolo reprezentacija Srbije poražena je na startu Evropskih igara od reprezentacije Španije sa ubedljivih 17:4.

Očekivan poraz naših devojaka na startu Evropskih igara mladih Evrope. Kvalitetnije vaterpolistkinje Španije su zasluženo stigle do prvih bodova. U prva tri minuta je Srbija odolevala ali se u narednih 140 sekundi mreža Juhseve tresla čak četiri puta.

Prvi gol za našu ekipu postigla je Teodora Rudić 19 sekundi pre kraja druge četvrtine. Preostala tri gola delo su Lare Luke (2) u poslednjem delu i Isidore Damnjanović.

Španija – Srbija 17:4 (5:0, 2:1,5:0, 5:3)

Prvo kolo u B grupi. Sudije:Švarc i Maus. Igrač više: Španija 6 (3), Srbija 1 (0). Peterci:Španija 2 (1).

ŠPANIJA: Rutgers, Roldan, Goset ,Dalmases 4, Giral 2, Bonamusa 2, Aznar 4, Baringo 1, Gomez, Leton 2, Krespi 2, Montoja, Domene.

SRBIJA: Petrović, Marković, Mišković, Rudić 1, Josifović, Vojinović, Luka 2, Novaković,Kaplarević, Damnjanović 1, Ilić, Ružić,Juhas.