0

SVETSKI KUP: Tri finala za srpske kajakaše

Objavljeno: 23.05.15 u 20:09

U poslepodnevnom delu programa 2. dana Svetskog kupa u Duisburgu, srpski predstavnici izborili su tri finala.

Marko Dragosavljević prvo je obezbedio mesto u finalu jednoseda na 200 metara, discipline u kojoj je dvostruki prvak Evrope, pošto je pobedio u svojoj polufinalnoj trci. Šansu da osvoji novu medalju, Dragosavljević će imati sutra od 9:57 sati. Na kraju programa 2. dana Dragosavljević se plasirao i u finale jednoseda na 500 metara, pošto je u polufinalu zauzeo 2. mesto. U istoj disciplini Stefan Vekić je u polufinalu zauzeo 5. mesto, što mu je obezbedilo mesto u C finalu.

Osim finala u jednosedima, Dragosavljevića i Vekića trećeg dana Svetskog kupa očekuje još i trka u četverosedu na 200 metara u kojem će veslati sa Nebojšom Grujićem i Markom Novakovićem koji su u Duisburgu trijumfovali u dvosedu na najkraćoj deonici.

Kristina Bedeč plasirala se u finale jednoseda na 1000 metara. Bedeč je mesto u finalu izborila pobedom u svojoj polufinalnoj trci. Finale u K1W-1000 vesla se sutra u 10:14. Osim toga, Bedeč će se poslednjeg dana 2. Svetskog kupa takmičiti i u maratonu na 5000 metara kojim i završava ovogodišnje takmičenje u Duisburgu.

Na žalost, četverosed na 1000 metara u sastavu Milenko Zorić, Dragan Hančovski, Stefan Vekić i Uroš Mitjev nije uspeo da se plasira u polufinale, pošto je kvalifikacije završio na 8. mestu.
raspored trka 3. dana Svetskog kupa u Duisburgu

09:57 K1M-200 finale Marko Dragosavljević
10:14 K1W-1000 finale Kristina Bedeč
10:48 K1M-500 finale Marko Dragosavljević
12:51 K4M-200 kvalifikacije N. Grujić / M. Novaković /M. Dragosavljević / S. Vekić
(prva tri direktno u finale, od 4. do 7. i najbolje 8. vreme u polufinale)
15:11 K1M-500 C finale Stefan Vekić
17:10 K1W-5000 Kristina Bedeč