2
Košarka

KLS: Zvezda se čupala protiv Mege, ali ostaje sa maksimalnim skorom – 8:0

Objavljeno: 20.05.15 u 19:58

Derbi meč osmog kola košarkaške lige Srbije još jednom je opravdao taj epitet. Viđena je još jedna izuzetno zanimljiva utakmica, a na kraju je Zvezda slavila posle preokreta sa 90:86 (15:23, 25:23, 25:25, 25:15).

Osim početnog vođstva Zvezde 11:10, Mega je vodila sve do poslednjih tri minuta pre kraja. Na poluvreme je Mega Leks otišao sa prednošću od 36:40, iako je igrala bez dvojice jako bitnih igrača Muslija i Kešelja.

Domaćin je vodio gotovo sve vreme, imao do osam poena prednosti. U 32. minutu bilo je 72:65, a onda su Mitrović i Vilijams bili inicijatori preokreta. Primakli su se gosti na 74:72, odolevala je Mega još nekoliko minuta, a onda jeCirbes sa linije za slobodna bacanja doneo svom timu vođstvo posle dugo vremena- 82:81 na tri minuta pre kraja.

Domaćin je posle toga poveo još jednom, ali su Dženkins i Mitrović bili koncentrisani i izčupali pobedu za svoj tim.

Najefikasniji je bio Boban Marjanović sa 20 poena, uz 7 skokova, Dženkins je u pobedi dodao 16, uz po tri skoka i ukradene lopte, Vilijams je imao 14 poena, uz 5 asistencija, a Mitrović13 poena, 7 skokova i 3 asistencije.

Kori Vebster je bio sjajan u ekipi Mege sa 22 poena, Jokić je imao 17 poena i 8 skokova, a Miljenović 12 poena i 8 asistencija.