0

SERIJA A: ‘Evropljani’ sigurni protiv ‘fenjeraša’ (VIDEO)

Objavljeno: 18.05.15 u 22:58

U poslednje dve utakmice 36. kola Serije A Fiorentina je bila ubedljiva protiv Parme sa 3:0, dok je Napoli na svom San Paolu teškom mukom došao do trijumfa nad Ćezenom, konačan rezultat bio je 3:2.

Fiorentina je meč protiv Parme dočekala u ne baš sjajnom raspoloženju, s obzirom da je na bolan način eliminisana od Sevilje iz polufinala Lige Evrope, u oba meča nije postigla gol, a primila je čak pet. Zato je duel protiv poslednjeplasirane Parme bio prava prilika da se pobedom vrati samopouzdanje pred završnicu borbe za evro-takmičenja.

I u tome su uspeli momci Vinćenca Montele, golovima Rodrigeza u 13. i Đilardina u 30. minutu već do poluvremena imali su prednost od 2:0, a tačku na trijumf ‘Viole’ stavio je Salah posle pet minuta igre u drugom delu meča.

U drugom meču večeri, Napoli je bio bolji od Ćezene i to posle preokreta, pošto su gosti vodili od 15. minuta golom Defrela. Međutim, u samo dva minuta Napolitanci postižu dva gola, Mertens i Gabiadini su preokrenuli već do 20. minuta.

Defrel je u nadoknadi vremena u prvom poluvremenu vratio rezultatsku neizvesnost, pa se na odmor otišlo sa rezultatom 2:2. Međutim, i Napoli je imao raspoloženog igrača na današnjem meču, a to je bio Belgijanac Mertens, koji je u 57. minutu, ispostavilo se, doneo pobedu Napoliju, veoma važnu u borbi za Ligu šampiona.