0

TOLIKO O TOME: Mitrović ostao bez titule

Objavljeno: 17.05.15 u 21:42

Srpski napadač Aleksandar Mitrović i njegov fudbalski klub Anderleht, prokockali su priliku da ostanu u borbi za naslov šampiona Belgije.

Naime, fudbaler Anderlehta odigrali su nerešeno u nedelju popodne sa ekipom Standarda iz Liježa rezultatom 1:1.

Jedan od najtraženijih napadača Evrope, reprezentativac Srbije i najbolji strelac „Džupler lige„, Aleksandar Mitrović, nije uspeo da zatrese mrežu Standarda.

Ipak, nije sve tako izgledalo kada je u 10. minutu za Anderleht gol postigao Nažar dovevši Anderleht u vođstvo od 1:0. Međutim, snove o odbrani titule belih srušio je Ezekijel u 23. minutu postavivši konačnih 1:1.

Pošto nije postigao pogodak, Mitrović je ostao na saldu od 18 golova ove sezone, a kiks njegovog tima iskoristio je Gent koje je sa 3:2 u gostima pobedio Klub Briž.

Do kraja šampionata u Belgiji ostalo je još dva kola, a ekipa Genta ima četiri boda više od Anderlehta. Ukoliko Gent osvoji titulu, biće im to prvi trofej u domaćem šampionatu posle pet sezona.