0

PREMIJER LIGA: Totenhem ide ka Ligi Evrope, a Hal ka Čempionšipu, Lester i Vila obezbedili opstanak (VIDEO)

Objavljeno: 16.05.15 u 18:35

Pretposlednje kolo Premijer lige, kao i uvek, donosi nam puno uzbuđenja, a tako je bilo i ove subote, u kojoj su neki timovi obezbedili opstanak, neki definitivno ispali, a neki odluku o uspehu sezone ostavili za poslednje kolo.

Totenhem je pobedom nad Halom od 2:0 zadržao prednost od jednog boda na tabeli Premijer lige u odnosu na Sautempton koji je takođe ubedljivo savladao Aston Vilu sa čak 6:1. Totenhem je do pobede došao golovima Čadlija i Rouza u razmaku od samo sedam minuta od 54. do 61. minuta.

O pomenutom Sautemptonu već smo pisali, pošto je na tom meču postignut jedan od najbržih het trikova u istoriji Premijer lige, ali i fenomenalan pogodak, a do kraja meča Pele je šestim golom za Sautempton na meču  postavio konačnih 6:1 protiv Aston Vile koja je i pored tog poraza slavila danas opstanak u Premijer ligi, zbog poraza Njukasla od već prežaljenog KPR-a od 2:1. Zato će ‘Svrake’ strepeti i u poslednjem kolu kada će gostovati Vest Hemu.

Opstanak je obezbedio i Lester, remijem bez golova protiv Sanderlenda, ali ne i Hal, kojem će u poslednjem kolu protiv Mančester Junajtedu biti potrebna pobeda kako bi se nadao opstanku u najvišem rangu takmičenja u Engleskoj.