0
Košarka

KLS: Mega posle produžetka savladala Vojvodinu

Objavljeno: 16.05.15 u 22:18

U prvom meču 7. kola Košarkaške lige Srbije ekipa Mega Leksa je pred oko 500 gledalaca u hali Pinki u Sremskoj Mitrovici savladala Vojvodinu Srbijagas sa 88:87 (13:21, 24:14, 13:23, 29:21, 9:8) i tako došla do četvrtog trijumfa u ovom takmičenju.

Bilo je dosta preokreta tokom samog meča o čemu dovoljno govore rezultati po četvrtinama, prvu i treću ubedljivo je dobila Vojvodina, dok su drugi i četvrti period pripali domaćinu. Gosti su pogocima Jovana Novaka sa linije za slobodna bacanja izborili produžetak, ali dodatnih pet minuta su mnogo bolje otvorili izabranici Dejana Milojevića pa Novosađani nisu uspeli ponovo da naprave preokret.

Istina gosti su imali priliku čak i da trijumfuju pošto je Jokić pri rezultatu 87:87 pogodio samo jedno od dva slobodna bacanja, ali je najpre Matić promašio za tri, a onda i Popović šut za dva poena.

Jokić je ponovo blistao sa 28 poena i 15 skokova odnosno imao je indeks 36, a pored njega odličan je bio i Miljenović sa 22 poena i četiri asistencije. Kod gostiju bolji od ostalih bili su Novak sa 22 i Bursać sa 17 poena.

U preostala tri meča 7. kola u nedelju igraju Metalac – FMP (19.30), Tamiš – Konstantin (18.30) i Crvena zvezda – Partizan (21).