0

SERIJA A: ‘Viola’ sve bliža Ligi Evrope, Napoli sve dalje od Lige šampiona (VIDEO)

Objavljeno: 10.05.15 u 20:19

Veliki broj pogodaka na današnjim mečevima Serije A nastavio se i u dva duela od 18 časova, Fiorentina je u goleadi savladala Empoli na gostovanju sa 3:2, dok su Parma i Napoli remizirali 2:2 na Enio Tardiniju.

Veoma zanimljiv meč u Empoliju bio je daleko važniji za tim Vinćenca Montele, pošto se ‘ljubičasti’ bore za plasman u Evropu. I Fiorentina je povela već u trećem minutu strašnim golom Josipa Iličića, ali je Empoli do poluvremena vratio utakmicu u egal, strelac je bio Saponara.

Novo vođstvo ‘Violi’ doneo je Salah u 57. minutu meča još jednim sjajnim pogotkom, da bi Ilisić 11 minuta kasnije doneo, ispostaviće se, krucijalnu prednost. Ipak, Mcdelidze je u 77 minutu vratio domaćima kakvu takvu nadu da mogu da izbegnu poraz, ali je to bilo sve što su uradili na ovom susretu, pa je Fiorentina kući otišla sa izuzetno važnim trijumfom.

U drugom meču Napoli je bio veliki favorit protiv Parme koja se oprašta od igranja u elitnom rangu, ali i dalje daje sve od sebe da se što časnije oprosti od Serije A. I u tom stilu su i počeli, Paladino je doveo domaće u vođstvo, u devetom, Gabiadini je izjednačio u 28. minutu, a samo pet minuta kasnije Horkera je Parmi doneo novo vođstvo.

Ipak, ‘mlekadžije’ nisu izdržale i u 72. minutu Napoli je preko Mertensa stigao do novog izjednačenja i ispostaviće se i teško izvojevanog boda. Time su Napolitanci ispustili priliku da dodatno zakuvaju borbu za Ligu šampiona, posle sinoćnjeg poraza Rome, dok Lacio tek večeras igra svoj meč 35. kola protiv Intera.