0

LIGA 1: PSŽ nadomak titule posle neočekivanog debakla Liona (VIDEO)

Objavljeno: 09.05.15 u 22:28

Dva kola pre kraja moglo bi se reći da je u francuskom prvenstvu poznat šampion države za ovu sezonu, pošto je poraz Liona od Kaena 3:0 označio da Pari Ser Žermen samo teorija može odvojiti od pehara.

Kaen je potpuno neočekivano savladao Olimpik iz Liona i to veoma ubedljivim rezultatom 3:0, čime je praktično odlučio pitanje pobednika u trci za šampionskom titulom. Benezet je sa dva gola krajem prvog poluvremena ovog meča prelomio utakmicu, a Privat je pet minuta pre kraja samo potvrdio trijumf Kaena. Lion sada dva kola pre kraja zaostaje šest bodova za PSŽ-om i gotovo da su izgubili sve šanse za osvajanjem titule.

U mečevima od 20 časova, Bordo je konačno uspeo da zabeleži pobedu i tako zadrži priključak za timovima koji su u poziciji koja vodi u Evropu. Bolji su bili od Nanta sa 2:1, golovima Rolana u 20. i 69. minutu, i to posle preokreta, pošto je Nant vodio od 19. minuta golom Veretuta iz jedanaesterca.

U Tuluzu veliku ulogu u preokretu domaćina imao je i naš Aleksandar Pešić, koji je ušao u igru u 76. minutu, a u 81. pripremio gol Trehu za 2:2. Konačnih 3:2 postavio je Breitvajt u 83. Pavle Ninkov odigrao je svih 90 minuta.

Mec je porazom od Lorijena i definitivno ispao iz lige, a to bi mogl da se desi i Evijanu našeg Miloša Ninkovića, koji je poražen od Remsa na svom stadionu sa 3:2.

LIGA 1 – 36. KOLO