0

PROBLEMI ZA KLOPA: Blaščikovski povređen, ponovo

Objavljeno: 05.05.15 u 10:10

Fudbaler Borusije iz Dortmunda Jakub Blaščikovski propustiće naredne dve prevenstvene utakmice u Bundesligi zbog povrede prepone, saopštio je bundesligaški klub.

Blaščikovski je povredio zadobio u subotu tokom meča nemačke lige u kojem je Dortmund remizirao sa Hofenhajmom (1:1) i to na četiri minuta pre kraja prvog poluvremena kada je morao da napusti igru.

Poljski krilni igrač je propustio prvi deo sezone zbog problema sa ligamentima kolena. Odlazeći šef struke Borusije iz Dortmunda ima pregršt kadrovskih muka, budući će napadač Adrijan Ramos odsustvovati tri meseca.

Ramos vodi ljutu bitku sa povrede kolena. Borusija se na tri kola pre kraja nalazi na devetom mestu nemačke lige sa  40 poena, ali će kroz finale Kupa imati prilike da izađe u Evropu i osvoji trofej.