2

REKORD NA EP: Grujić i Novaković doneli sedmu medalju Srbiji

Objavljeno: 03.05.15 u 15:08

Srpski kajakaši Nebojša Grujić i Marko Novaković osvojili su danas srebrnu medalju u u disciplini K-2 na 200 metara na šampionatu Evrope u češkim Račicama.

Grujić i Novaković završili su trku za 32,292 sekundi, iza prvoplasiranih Nemaca Ronalda Rauha i Toma Libšera (32,224).

To je šesta medalja za Srbiju u današnjem programu, a ukupno sedma na prvenstvu, čime je postavljen novi rekord.

Prethodno je Marko Dragosavljević odbranio titulu šampiona Evrope u disciplini K-1 na 200 metara, Dejan Pajić osvojio je bronzu u disciplini K-1 na 500 metara, Milica Starović i Dalma Benedek Ružičić jučerašnjoj bronzi u disciplini K-2 na 1.000 metara pridodale i bronzu na dvostruko kraćoj deonici, Nikolina Moldovan stigla je do bronze u disciplini K-1 na 200 metara i do bronze sa sestrom Oliverom u disciplini K-1 na 200 metara.