1

BUNDESLIGA: Traore vratio Mehengladbah na treće mesto

Objavljeno: 03.05.15 u 19:44

U poslednjem meču 31. kola Bundeslige Borusija iz Menhengladbaha je savladala Hertu u Berlinu sa 2:1 i vratila se na treće mesto na tabeli.

Gosti su poveli u 11. minutu. Rafael je sjajno probio po levom boku, loptu je po zemlji ubacio na nekih deset metara odakle je Kruze savladao golmana Herte, Krafta.

Ipak, tuga domaćih navijača nije dugo trajala. U 13. minutu lopta je pogodila prečku gola gostiju, a Štoker je glavom odbijenu loptu sa dva metra poslao u mrežu.

Tri boda Menhengladbahu pet minutu pre kraja utakmice doneo je Traore. Napadač iz Gvineje je u 85. minutu postigao evrogol i Borusiju je vratio na treće mesto tabele, koje direktno vodi u Ligu šampiona sledeće sezone.