0

LIGA 1: Žinjak pogurao Marsej ka Evropi, a Mec ka drugoj ligi (VIDEO)

Objavljeno: 01.05.15 u 22:32

U premijernom meču 35. kola Lige jedan, Marsej je u gostima savladao Mec 2:0 (1:0).

Tim iz najveće francuske luke prekinuo je crni niz od četiri uzastopna poraza i najzad je upisao tri boda. Junak pobede Marseja nad Mecom bio je Žan-Pijer Žinjak koji je postgao oba pogotka.

Drugi strelac francuskog prvenstva načeo je mrežu domaćeg tima u 38. minutu. Posle kornera sa desne strane, veliku grešku je napravio golman Meca, a Žinjak je taj „poklon“ znao da iskoristi. Konačnih 2:0 isti igrač je postavio u 62. minutu kada je lobovao istrčalog čuvara mreže domaćina.

Pobedom nad Mecom, Marsej se popeo na četvrto mesto sa 60 bodova, dva manje od trećeplasiranog Monaka. Mec je ovim porazom skoro siguran učesnik druge lige sledeće sezone.