0

SERIJA A: Juve je na bod od titule, Rimljani rešetali i nastavili trku za LŠ, Milan tone sve dublje (VIDEO)

Objavljeno: 29.04.15 u 23:29

Odigran je najveći broj utakmica 33. kola italijanske Serije A, Juventus je nastavio da gazi ka trećoj uzastopnoj tituli prvaka trijumfom nad velikim rivalom Fiorentinom od 3:2, a ponovo je najistaknutiji bio Karlos Tevez.

Gosti iz Firence su postigli prvo i poslednji gol na meču, ali su Torinezi između toga postigli tri komada, pa je i ovaj derbi kola opravdao taj epitet. Rodrigez je iz jedanaesterca doveo ‘Violu’ u vođstvo, ali su do poluvremena Ljorente i Tevez okrenuli rezultat u korist Juventusa, za veliko slavlje na Juventus Areni. Argentinski napadač je u 70. minutu otklonio sve sumnje oko pitanje pobednika, da bi Ilisić u 90. minutu samo smanjio na 3:2, što je bio i konačan rezultat ovog susreta.

Rimski rivali, Roma i Lacio, nastavili su svoju međusobnu trku za drugo mesto, odnosno direktan plasman u Ligu šampiona. Lacio je u glavnom gradu Italije isprašio nejaku Parmu sa 4:0, golovima Paroloa, Klosea, Kandreve i Keite i tako je zadržao bod više u odnosu na Romu koja je bila bolja od Sasuola na gostovanju. Na kraju je bilo 3:0 u korist ‘Vučice’, a strelci su bili Dumbija, Florenci i Miralem Pjanić.

Nije vest da je Milan ponovo poražen, ali valja spomenuti da su novi poraz doživeli od Đenove na San Siru i to rezultatom 3:1. Bertolaći i bivši fudbaler Milana Nijang su već do 49. minuta rešili pitanje pobednika, Mekses je smanjio na 1:2, ali je tačku na pobedu Đenove stavio Falke u nadoknadi vremena. Treba reći da su ‘roso-neri’ meč završili sa 10 igrača, pošto je Menez morao ranije na tuširanje, zbog drugog žutog kartona.