1

PRVA LIGA SRBIJE (vaterpolo): Partizan izborio majstoricu

Objavljeno: 29.04.15 u 17:50

Vaterpolisti Partizana vratili su „brejk“ i savladali su Crvenu zvezdu 9:7 (2:2, 2:2, 3:1, 2:2) u drugoj utakmici polufinala plej-ofa prvenstva Srbije.

Dva tima bila su izjednačena. Odluka je pala u trećoj četvrtini koju je Partizan rešio u svoju korist sa 3:1. Crvena zvezda je povela u trećoj deonici sa 5:4 golom Strahinje Rašovića, ali je preokret crno-belima sa dva gola doneo Gogov. Ubedljivih „plus tri“ četi Vladimira Vujasinovića je doneo Vico golom 20 sekundi pre kraja.

U poslednjih osam minuta igre Partizan je poveo sa 8:5 golom Stojanovića, a maksimalnih 9:5 postavio je efektnom šraubom Mandić. Do kraja utakmice Zvezda je uspela da smanji na 7:9 pogocima Rašovića i Draškovića, ali učenici Dejana Savića nisu imali vremena za preokret.

Treći meč polufinala prvenstva Srbije igra se za vikend, a domaćin je Partizan na Banjici.