0

JSL: Lazović doneo pobedu Zvezdi (VIDEO)

Objavljeno: 29.04.15 u 18:31

Fudbaleri Crvene zvezde zabeležili su pobedu u premijernom meču 25. kola Jelen Superlige pošto su na gostovanju u Novom Sadu savladali domaći Donji Srem sa 3:1 (0:0) pa sada uz meč više ima dva boda manje od Partizana koji je prvi na tabeli.

Nakon prilično dosadnog prvog poluvremena u kojem je najbolju šansu imao domaćin preko Dina Šarca slika se potpuno promenila u drugih 45 minuta.

Izmena koju je trener crveno-belih napravio u poluvremenu meča vrlo brzo se isplatila gostima pošto je upravo Petar Orlandić, koji je zamenio Džošuu Parkera, doneo prednost Zvezdi, posle lepog centaršuta Luke Jovića.

Međutim, domaći su preko Mitrevskog posle katastrofalne intervencije odbrane kluba sa Marakane odnosno loše postavljene ofsajd zamke izjednačili samo tri minuta kasnije. Nisu gosti klonuli duhom, a praktično na najlakši mogući način su ponovo došli do prednosti jer je Darko Lazović u 60. minutu izveo magiju i golom iz slobodnog udarca je ponovo vratio prednost crveno-belima.

Tačku na meč stavio je isti igra na tri minuta pre kraja kada je u maniru rasnog strelca posle lepe asistencije Stojanovića prebacio golmana Belića. Pre toga je i Petar Orlandić u dva navrata bio u prilici da reši meč, ali nije uspeo u tome.

Donji Srem – Crvena zvezda 1:3 (0:0)
Stadion: Karađorđe Novi Sad
Strelci: Mitrevski 53 – Orlandić 50, Lazović 60, 87

Donji Srem (4-2-3-1): Belić – Lakićević – Prljević, Vukobrat, Crnomarković – Mitrevski, Sinđić – Šarac (Stanković 45), Jelić (Hristov 73), Mirković – Bogunović.

Crvena zvezda (4-1-4-1): Rajković – Cvetković (Petković 90), Pavićević, Jovanović, Anđelković – Grujić (Avramovski 61), Ristić, Stojanović Lazović, Jović – Parker (Orlandić 46).