Trkama kvalifikacija i finala u disciplinama na 500 i 200 metara završeno je takmičenje u Kupu Srbije za 2015. godinu.

Za dva dana takmičenja na Adi Ciganliji izveslano je ukupno 77 trka u kategorijama kadeta, juniora i seniora.


Na nacionalnom Kupu ove sezone, pored domaćih takmičara, učestvovale su i posade iz Hrvatske, kao i reprezentativci Turske koji se nalaze na pripremama na Adi Ciganliji.

Nacionalni kup istovremeno je bio i izborno takmičenje za sastav juniorskog i tima za mlađe seniore (takmičari mlađi od 23 godine) za učešće na Prvenstvu sveta koje se od 23. do 26. jula održava u Montemor-u-Velju u Portugalu.

Rezultati 2. dana Kupa Srbije:

K2-200m seniori:
1. Grujić/Novaković
2. Vekić/Karanović
3. Gulbahar/Jildyrim

K2-200m seniorke:
1. Esteves/Bates
2. Džombeta/Trklja
3. —

K2-200m juniorke:
1. Poberai/Rafai
2. Rajković/Denić
3. —

K2-200m juniori:
1. Milinković/Torbić
2. Rajković/Antić
3. Ham/Levnajić

C1-200m seniorke:
1. Nikolina Mijušković
2. Nikolina Milić
3. Katarina Rajković

K1-200m seniorke:
1. Sara Sepreni
2. Lasma Liepa
3. Lizzy Bates

K1-200m seniori:
1. Nikola Škufca
2. Mustafa Gulbahar
3. Zoran Vidović

K1-200m juniorke:
1. Biljana Relić
2. Marija Dostanić
3. Zorana Bugarski

C1-200m juniori:
1. Predrag Beronja
2. Đorđe Jovanović
3. Deniel Njari

K1-200m juniori:
1. Bojan Milinković
2. Strahinja Stefanović
3. Zoltan Ham

K2-500m seniori:
1. Vekić/Karanović
2. Markes/Kuru
3. Jovanov/Vujičin

K2-500m juniorke:
1. Relić/Janić
2. Golubov/Jošt
3. Fenjveši J/Fenjveši A.

K2-500m juniori:
1. Benci/Osman
2. Stojanović/Stefanović
3. Belić/Njari

K2-500m kadetkinje:
1. Dolovac/Kostić
2. Poberai/Siveri
3. Hornjaček/Janić K.

K2-500m kadeti:
1. Krnac/Rodić
2. Levnajić A/Leković D.
3. Karlas/Živković

C1-500m seniori:
1. Strahinja Mladežić
2. Dario Maksimović
3. Nenad Mrdak

K1-500m seniori:
1. Stefan Vekić
2. Gabor Bozsik
3. Borislav Lazić

C1-500m juniori:
1. Nemanja Stefanović
2. Predrag Beronja
3. Deniel Njari

K1-500m juniori:
1. Bojan Milinković
2. Aleksa Turudić
3. Mustafa Osman

K1-500m kadetkinje:
1. Janka Fenjveši
2. Eva Barta
3. Tijana Janić

C1-500m kadeti:
1. Kristijan Toma
2. Ognjen Tomić
3. Predrag Petrović

K1-500m kadeti:
1. Dragan Krnac
2. Andrej Njari
3. Bojan Zdelar

Rezultate prvog dana takmičenja možete pronaći OVDE.

hotsport.rs