1

GDE SU SAD KRITIČARI: Devet golova na dve utakmice Jelen Superlige, malo li je?

Objavljeno: 13.04.15 u 17:43

Naravno, svesni smo i mi kvaliteta i stanja u našem fudbalu, ali današnje utakmice u Lučanima i Jagodini predstavljaju pravo osveženje za ljubitelje fudbala u Srbiji.

Ako smo negde navikli da gledamo golove, a da nisu u pitanju Partizan i Crvena zvezda, to su onda utakmice u Lučanima. Tamo su danas igrali Mladost i Voždovac, a do pobede je u pravoj goleadi stigla domaća ekipa i to rezultatom 3:2.

Poveli su domaći golovima Jovanovića i Gavrića u 5. i 20. minutu, ali je preko Obiore u 36. i 49. minutu Voždovac stigao do izjednačenja i šanse čak za pobedu. Imali su šanse za potpuni preokret, ali je kazna stigla u vidu Eze Frajdeja u nadoknadi vremena drugog poluvremena, pa su bodovi ostali u Lučanima.

Dosta golova, čak četiri, videli smo i u Jagodini, ali su se tamo gosti gostili. Novi Pazar je u 20. minutu meča poveo preko Radivojevića, ali se na sledeći gol čekalo sve do 75. minuta. Tada je Đurić iskoristio najstrožu kaznu dosuđenu u korist Jagodinaca i poravnao na 1:1.

Ipak, samo šest minuta kasnije Mihajlović je autogolom vratio prednost Novopazarcima, a onda je u nadoknadi vremena, posle velike prilike za Jagodinu, sevnula kontra gostiju i Kecap je potvrdio pobedu Novog Pazara.