0

LIGA 1: Bordo umešao prste u odluku o šampionu Francuske, Marseju u gostima nikako ne ide (VIDEO)

Objavljeno: 12.04.15 u 23:17

Francuski šampionat ove sezone ima nekoliko timova koji konkurišu za osvajanje titule, ali je posle ovog kola čini se, ta grupa manja za jednog člana, pošto je Marsej poražen na gostovanju Bordou rezultatom 1:0.

Nije da gosti nisu imali svoje šanse. Romen Alesandrini je u prvom poluvremenu dva puta pogađa stativu, mada je na drugoj strani, posle nesigurnog ispucavanja Stiva Mandande, istom merom uzvratio Marijano volejom sa skoro 35 metara.

Međutim, gol odluke pao je u 61. minutu kada je Sedrik Jambere savladao Mandandu i. ispostaviće se, postavio konačan rezultat utakmice.

Marseju je ovo bio ozbiljan udarac za njihove šampionske ambicije, pošto sada zaostaju čak pet bodova u odnosu na lidera PSŽ, a ugrožen je i plasman u Liga šampiona. Bordou, sa druge strane, je ovo pobeda kojom su se približili zoni koja vodi u Ligu Evrope i sa 51 bodom zauzimaju šestu poziciju na tabeli.

Inače, bio je ovo nastavak neefikasnog dana u francuskom prvenstvu.