2

UEFA BLAGA PREMA KOMŠIJAMA: Crna Gora nastavlja kvalifikacije?

Objavljeno: 07.04.15 u 20:28

Kako saznaje Blic fudbalska reprezentacija Crne Gore neće biti izbačena iz kvalifkacija za Evropsko prvenstvo zbog incidenata na utakmici sa Rusijom u Podgorici.

Naime, UEFA i Sud za sportsku arbitražu u Lozani doneće odluku da „sokolovi“ moraju da plate novčanu kaznu u iznosu od 100 do 150 hiljada evra, kao i da dve preostale utakmice u kvalifikacijama na svom terenu igraju bez publike.

Podsetimo, na samom početku te utakmice u Podgorici jedan neodgovorni navijač domaće selekcije bacio je baklju preko zaštitne ograde, a ona je pogodila u glavu golmana ruske reprezentacije, Igora Akinfejeva. Kada je meč, posle prekida, nastavljen, u drugom poluvremenu je i definitivno prekinut (pri rezultatu 0:0) u 68. minutu, zbog ponašanja domaće publike.

Nekoliko dana posle meča spekulisalo se o tome da bi Crna Gora mogla biti izbačena iz sledećeg takmičenja.