0

PREMIJER LIGA: Arsenal za osam minuta razbio Liverpul, Markec se obrukao! (VIDEO)

Objavljeno: 04.04.15 u 15:41

Fudbaleri Arsenala pobedili su na svom stadionu ekipu Liverpula rezultatom 4:1 (3:0) u derbiju 31. kola Premijer lige.

Srpski reprezentativac Lazar Marković našao se u startnoj postavi, ali je zamenjen već na poluvremenu. Marković se na samom početku utakmice propisno obrukao kada je izašao sam na golmana, ali je umesto da šutne, odlučio da proigra Sterlinga na drugoj stativi, ali poslao loptu u gol aut.

Arsenal je pitanje pobednika rešio za osam minuta, pošto su tri pogotka postigli od 38. do 45. Prvo je desbni bek Belerin sjajno prošao po boku, ušao u sredinu i levom nogom poslao loptu u drugi ugao.

Već u 40. minutu Ozil je iz slobodnog udarca prelepim šutem pogodio drugi ugao za 2:0.

U 45. minutu, Aleksis Sančez je fantastičnim udarcem poslao loptu pod prečku za 3:0.

Nadu gostima vratio je Džordan Henderson sa bele tačke, a prethodno je Belerin oborio Sterlinga.

Ipak, u 84. minutu Emre Čan dobija crveni karton zbog drugog žutog, a u nadoknadi vremena Žiru pogađa za konačnih 4:1.

Arsenal je trenutno drugi na tabeli sa 63 boda, dok Liverpul ima 54 i nalazi se na petoj poziciji.