0

KVALIFIKACIJE ZA EP: Albanija iz dvojke u kec protiv Jermenije, na našu žalost (VIDEO)

Objavljeno: 29.03.15 u 18:59

U isčekivanju utakmice koju će naša reprezentacija igrati protiv Portugala od 20:45h danas je odigrano pet utakmica. Ono što je našu javnost najviše interesovalo jeste meč iz naše grupe koji je Albanija dobila protiv Jermenije sa 2:1 i to posle preokreta u poslednjih 15 minuta.

Jermeni su poveli već u četvrtom minutu preko Movsisjana i tako pružili nadu ljubiteljima fudbala u Srbiji da bi iznenađenjem u Tirani mogli da olakšaju Srbiji prolaz na EP. Tako je izgledalo sve do same završnice meča, međutim, usledio je potpuni preokret Albanaca, čemu je poprilično kumovao drugi žuti karton i isključenje Hambardzumijana u 71. minutu.

U narednih 10 Albanija postiže dva gola preko Mavraja i Gašija, preokreće rezultat i dodatno komplikuje situaciju u našoj grupi. Sada Albanija i Danska imaju po sedam bodova iz četiri odigrana meča, Portugal šest, a Srbija samo jedan i u slučaju poraza večeras naša reprezentacija bi bila daleko od EP u Francuskoj naredne godine.

U ostalim mečevima rezultati su uglavnom bili očekivani, Nemci su sa 2:0 savladali Gruziju pogotcima Rojsa i Milera, a Rumuni Farane ‘samo’ sa 1:0. Istorijski gol koji je postigao Gibraltar je razljutio Škote, koji su do kraja spakovali šest golova najmlađoj fudbalskoj naciji u Evropi. Severna Irska je sa 2:1 pobedila Finsku golovima Lafertija.