0
Evroliga

EL: Nova pobeda Tea uz sjajnu partiju Vimsa!

Objavljeno: 27.03.15 u 19:24

U ruskom derbiju odigranom u okviru 12. kola Top 16 faze Evrolige, CSKA je u gostima savladao Nižnji Novgorod 86:82.

Prvi period je bio je izjednačen. Dva tima su se smenjivala u vođstvu, te je rezultat 26:26 bio najrealniji za kraj prve deonice. Druga četvrtina potpuno je pripala Nižnjem. Odbrana gostiju nije imala leka za Tompkinsa, Mekela i Ročestija. Tim iz Novgoroda je na poluvremenu vodio sa 55:42.

Košarkaši CSKA su videli da je vrag odneo šalu te su se u trećoj deonici potpuno uozbiljili i odigrali neverovatnu odbranu. Nižnji su spustili na svega sedam postignutih poena, a Vims, Kaun i Teodosić su ubacili 25 poena. U poslednjih deset minuta domaćin je na sve načine pokušao da preokrene rezulatat, ali u tome nije uspeo izgubio je 86:82. Nižnji je ovim porazom izgubio sve šanse da se plasira u Top osam.

Kod pobednika najefikasniji bio je Vims sa 21 poenom (3-4 za tri), pratio ga je Kaun sa 16 poena, a Teodosić je ubacio 13 poena (4-7 za dva, 1-5 za tru i 2-2 sa linije za slobodna bacanja), imao je četiri asistencije i dva skoka. U timu Nižnjeg Ročesti je „upisao“ 21 poen, bivši košarkaš Partizana Tarens Kinsi je postigao 17 poena, a Tompkins 13 koševa.