0
Odbojka

KUP IZAZIVAČA: Vojvodina pobedila u Belorusiji, Novosađani na korak od finala

Objavljeno: 25.03.15 u 22:08

Odbojkaši Vojvodine NS Seme iz Novog Sada zabeležili su važnu pobedu u prvom meču polufinala Kupa Izazivača 2015. Vojvodina NS Seme je večeras, u “Areni Čižovka” u Minsku, savladala Strojitelj sa 3:1, po setovima 25:22, 22:25, 25:20 i 25:18, posle 109 minuta igre.

Revanš utakmica će se odigrati u nedelju, 29. marta od 18,00 časova u maloj sali SPC “Vojvodina” u Novom Sadu, uz direktan prenos na RTV 1.

U drugom polufinalu igraju portugalska Benfika iz Lisabona i italijanska CMC Ravena.

Po pravilima CEV za pobede od 3:0 i 3:1 dobijaju se 3 boda. U slučaju rezultata 3:2, pobednik dobija 2, a poraženi 1 bod. Ukoliko su posle dve utakmice rivali izjednačeni po broju bodova odmah po završetku druge utakmice igraće se “zlatni set” do 15 poena.