0

PREMIJER LIGA: Žiru gura Arsenal, Srbi drže korak, kiša golova na ‘Lejnu’! (VIDEO)

Objavljeno: 21.03.15 u 18:05

Arsenal i Sautempton bili su uspešni u 30. kolu engleske Premijer lige i tako nastavili trku za neko od mesta koja vode u evro-takmičenja. U Londonu goleada, mečevi Totenhema uvek obiluju golovima.

Arsenal je ispao iz Lige šampiona, moglo bi se reći i nesrećno, s obzirom da su potpuno nadigrali Monako u revanšu. ali ih je koštao ubedljiviji poraz na svom terenu. Sada su sve misli usmerili ka Premijer ligi preko koje jedino mogu da dođu do najelitnijeg takmičenja i naredne sezone.

Sve su bliži tome, a najzaslužniji je svakako Olivije Žiru koji je postigao oba pogotka u pobedi Arsenala protiv Njukasla na ‘Sent Džejms Parku’, u 24. i 28. minutu susreta. Jedini gol za crno-bele postigao je Sisoko u 48. minutu.

I Sautempton naših Dušana Tadića i Filipa Đurišića krupnim koracima grabi na Evropi naredne sezone. To je potvrdila i pobeda nad, istina, ne toliko jakim Barnlijem sa 2:0. Tadić je odigrao drugih 45 minuta u timu Ronalda Kumana, dok Đurišić nije ulazio u igru, ceo meč je presedeo na klupi.

Totenhem takođe pretenduje na mesto za Ligu Evrope, a značajnu pobedu na tom putu zabeležio je nad Lesterom i to posle prave kiše golova. Hari Kejn je još jednom potvrdio svoju klasu i to het-trikom. Tresao je mrežu u 6. i 13. minutu, da bi Vardi i Morgan vratili egal početkom drugog poluvremena.

Kejn je svojim trećim golom, ovog puta sa ‘bele tačke’, vratio prednost Totenhemu, koja je duplirana autogolom Šulpa. Nadu da gosti mogu do novog izjednačenja pružio im je Nugent, ali su tri boda ipak ostali  na ‘Vajt Hart Lejnu’.

Pobede na gostovanjima su zabeležili Svonsi nad Aston Vilom od 1:0 i Kristal Palas u gostima kod Stouka, bilo je 2:1.