0

BUNDESLIGA: Dortmund lečio rane u Hanoveru, ‘Švabe’ najavile beg sa dna! (VIDEO)

Objavljeno: 21.03.15 u 17:39

U 26. kolu nemačke Bundeslige fudbaleri Borusije iz Dortmunda savladali su Hanover na gostovanju sa 3:2 i tako se dodatno približili zoni koja vodi u Evro-takmičenja naredne sezone.

Posle eliminacije iz Lige šampiona i bolnog poraza od Juventusa na ‘Signal Iduna Parku’ Dortmund je smogao snage da se vrati na pobednički kolosek u Bundesligi. Glavni protagonista trijumfa nad Hanoverom bio je napadač Obamejang koji je sa dva gola vukao ‘Milionere’ do nova tri boda.

Prvi je postigao u 19. minutu, da bi Stindl izjednačio do odlaska na odmor. Zatim je Kagava doneo novo vođstvo Borusiji u 58 minutu, a tri minuta kasnije ponovo je Obamejang tresao mrežu. Stindl je do kraja samo ublažio poraz Hanovera svojim drugim i izuzetno lepim pogotkom. Treba reći da su domaći gotovo celo drugo poluvreme igrali sa 10 igrača, pošto je Bitenkur dobio dva žuta kartona u razmaku od samo pet minuta.

Štutgart je, da bi se spasao ispadanja morao da savlada Ajntraht iz Frankfurta, prendenta za Evropu, i u tome je danas uspeo. Svi golovi na ovom meču postignuti su u drugom poluvremenu, a prvi su poveli gosti golom Seferovića u 51. minutu. Međutim, Gincek je sa dva gola u razmaku od samo tri minuta preokrenuo rezultat, a šlag na torti bio je pogodak Maksima u 81. minutu i to posle sjajnog prodora i asistencije Filipa Kostića, čime je zapečaćena veoma važna pobeda ‘Švaba’.

U preostalim mečevima tradicionalnog termina od 15:30h Frajburg je savladao Augsburg sa 2:0, a Keln i Verder, odnosno, Paderborn i Hofenhajm su podelili bodove.