0
AdmiralBet ABA Liga

ABA: Mega bolja od Igokee u ‘revolveraškom duelu’

Objavljeno: 21.03.15 u 22:52

U utakmici koja praktično nije odlučiivala ni o čemu košarkaši Mega Leksa su u Sremskoj Mitrovici u duelu 26. kola ABA lige savladali Igokeu sa 100:96 (19:17, 31:27, 23:30, 27:20).

Nakon nešto neefikasnije prve četvrtine strelci su se raspucali u drugom periodu kada je palo čak 58 poena, ali što je još važnije tim Dejana Milojevića je na poluvreme otišao sa šest poena prednosti.

Gosti su zaostatak anulirali u trećoj četvrtini i čak su poveli, ali nisu uspeli i da zadrže vođstvo pa je u uzbudljivoj završnici slavila Mega koju je do pobede vodio fantastični Nikola Jokić sa 28 poena i 15 skokova odnosno indeksom 39.

Pored Jokića dvocifreni u ekipi Mega Leks bili su Zagorac sa 16, Nikolić sa 14 i Krstić sa 12 poena. Kod gostiju Heslip je ubacio 28 poena (trojke 8/16), Bunić je postigao 15, a Džons 14 poena.

Mega je sezonu u ABA ligi završila sa 11 pobeda i 15 poraza, a Igokea je uz devet trijumfa upisala 17 izgubljenih mečeva.