0
Evroliga

EL, TOP16: Laboral Kuća ponovo bolja od Olimpijakosa

Objavljeno: 20.03.15 u 22:53

Košarkaši Laboral Kuće u poslednjem meču 11. kola Top16 faze Evrolige savladali su Olimpijakos pred svojim navijačima sa 74:73 (19:23, 17:15, 17:17, 21:18) ponovivši tako uspeh iz prvog dela kada su takođe bili bolji od Atinjana.

Gosti delimično opravdanje mogu da traže u izostanku Spanulisa i Petveja koji večeras nisu bili u timu, ali su i pored toga bili na korak od novog trijumfa. U izjadnačenom meču Baskijci su se bolje snašli u završnici, a meč viner bio je nekadašnji košarkaš Partizana Davis Bertans koji je na minut pre kraja postigao poslednje poene za svoj tim (74:71) koji su bili dovoljni za trijumf pošto su gosti bili prilično smušeni u napadu u poslednjih nekoliko minuta.

Najefikasniji u domaćem timu bio je Džejms koji je ubacio 17 poena, Bertans je dodao 15, a Kozer 13. Na drugoj strani Printezis sa 15 i Hanter sa 14 poena nisu imali pravu podršku saigrača u napadu.

Ovom pobedom Laboral Kuća je ostala u trci sa Anadolu Efesom za četvrto mesto u grupi F, dok je Olimpijakos porazom ugrozio šanse da zauzme jednu od prve dve pozicije i tako ima prednost domaćeg terena u plej-ofu.