0

LE, 1/8 FINALA: Konopljanka odveo Dnipro u četvrtfinale (VIDEO)

Objavljeno: 19.03.15 u 23:40

Fudbaleri Dnipra poslednji su učesnik osmine finala Lige Evrope, pošto su u revanš utakmici u Amesterdamu poraženi od Ajaksa 2:1, ali će zbog gola u gostima dalje (prvi meč 1:0).

Ukrajinci su u Holandiju stigli sa prednošću, ali je Ajaks u 90 minuta useo da anulira tu prednost. Posle velike greške odbrane gostiju Bazoer je u 60. minutu doneo prednost „kopljanicina“. Regularni deo meča je završen ovim rezultatom, te se otišlo u produžetke.

Odluka o tome koji će tim u četvrtfinale pala je u 97. minutu kada je Konopljanka sa 25 metara savladao Kilesena za 1:1. Do kraja meča Ajaks je u 117. minutu stigao do drugog gola preko Van Horna, ali dovoljno samo za Pirovu pobedu.